Miejsko?Powiatowa Gimnazjada w Lekkoatletyce

W dniu 12.05.17 na stadionie miejskim w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów w Lekkoatletyce. W zawodach wzięli udział uczniowie z Siedlec i powiatu siedleckiego. Naszą szkołę reprezentowało ośmioro sportowców. Najlepiej spisali się sprinterzy. Wszyscy którzy zostali zgłoszeni do konkurencji biegu na 100 metrów uzyskali  awans do finałowej ósemki. W finałowych biegach nasi sprinterzy spisali się świetnie i tylko w jednej kategorii zabrakło miejsca na podium dla naszego reprezentanta:
Karolina Jastrzębska ? I miejsce w kategorii dziewcząt kl. I-II
Marta Paprota - VII miejsce w kategorii dziewcząt kl. III
Krystian Mazur ? I miejsce w kategorii chłopców kl. I-II
Mateusz Leszczyński ? VI miejsce w kategorii chłopców kl. I-II
Jan Wiącek - II miejsce w kategorii chłopców kl. III
Dodatkowo nasza sztafeta w składzie: Mateusz Leszczyński, Krystian Mazur, Sebastian Goś i Jan Krasuski zajęła III miejsce w kategorii chłopców klas III. Dwaj ostatni członkowie sztafety startowali również indywidualnie: Sebastian ?  bieg na 1000m, 15 miejsce i Jan ? bieg na 300 m , 13 miejsce.
W konkurencjach technicznych reprezentowała nas Natasza Łapińska, która wystartowała w pchnięciu kulą. Nasza zawodniczka również awansowała do ścisłego finału swojej konkurencji w  którym uplasowała się na VI miejscu. Patrząc jednak na klasyfikację miejską Natasza zajęła III miejsce co dało jej awans do zawodów międzypowiatowych.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w zawodach regionalnych.