Współpraca międzynarodowa

W grudniu 2017 uczniowie obu szkół, pod opieką p. Moniki Olędzkiej i p. Johna Mokiasa, wykonali prezentacje i karty świąteczne, które zostały wysłane w listach zagranicznych. Dodatkowo młodzież przygotowała śpiew greckich, angielskich i polskich kolęd. Nagrania polskich uczniów, z klasy drugiej gimnazjum, bardzo spodobały się greckiemu dyrektorowi i zostały zaprezentowane całej szkole greckiej podczas Jasełek.
Grecy również przygotowali muzyczny prezent dla nas, życząc wszystkim Polakom: 
Merry Christmas and Happy New Year!

Katolickie Gimnazjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki nawiązało współpracę z Sobotnią Szkołą Polską im. Marii Chrzanowskiej z Edmonton w Kanadzie (http://www.polishschool.ca/ ). Uczniowie klasy pierwszej i drugiej gimnazjum piszą listy do koleżanek i kolegów z odległego kontynentu. Młodzież kanadyjska ma polskie korzenie, ale na co dzień posługuje się językiem angielskim. Dzięki współpracy doskonalone są umiejętności językowe. Listy są pisane po angielsku i po polsku. Niektórzy kontynuują rozmowy korzystając z internetowych komunikatorów facebook, czy snapchat.

Na początku grudnia 2016 uczniowie klasy pierwszej i drugiej gimnazjum spotkali się z młodzieżą turecką podczas telekonferencji przez Skype. Przedstawiali efekty swojej pracy nad projektami edukacyjnymi. Celem uczniów z obu krajów było zareklamowanie miast Siedlca i Trebolu, w których pochodzą. Ich zadaniem było  pokazanie piękna nie tylko rodzimej okolicy, ale również miejscowości położonej kilka tysięcy kilometrów dalej.
Podczas spotkania młodzi ludzie prowadzili konwersację w języku angielskim. Projekt miał formę konkursową.
M.Olędzka
21.10.2015 i 23.10.2015 odbyły się telekonferencje ze szkołą turecką.
W pierwszym spotkaniu uczestniczyła klasa szósta szkoły podstawowej. Uczniowie polscy i tureccy przygotowali piękne kostiumy i plakaty anglojęzyczne o dzikich zwierzętach, ich wyglądzie, cechach szczególnych, z zastosowaniem stopniowania przymiotników.
W piątek spotkały się starsze klasy. Gimnazjaliści z klasy pierwszej i drugiej zgłębiali wiedzę o zwierzętach zagrożonych wyginięciem, o dzikich zwierzętach i środowisku ich życia.
27.03.2015 ODBYŁA SIĘ TELEKONFERENCJA KLASY PIĄTEJ Z UCZNIAMI SZKOŁY TURECKIEJ. ZAGRANICZNI GOŚCIE PREZENTOWALI NAM STROJE PROEKOLOGICZNE WYKONANE Z MATERIAŁÓW Z RECYKLINGU. POLSCY UCZNIOWIE PRZYGOTOWALI PLAKATY O OCHRONIE PRZYRODY I W PRZEBRANIACH ELFÓW I HOBBITÓW MÓWILI W JĘZYKU ANGIELSKIM O TYM JAK POMÓC NASZEJ PLANECIE.   
M.Olędzka
Klasa 1 i 2 gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z uczniami szkoły tureckiej.
W lutym odbyły się telekonferencje z udziałem dwóch grup wiekowych. Najpierw w spotkaniu uczestniczyły klasy piąte, rozmawiając w języku angielskim o swoim hobby i rutynach dnia codziennego. Następnie spotkała się młodzież naszej klasy 1 gimnazjum z rówieśnikami z Turcji.
Karty Świąteczne z Turcji, Włoch i Hiszpanii dla uczniów naszych szkół.
Bardzo cieszą nas wyniki olimpiady z języka angielskiego, sesji jesiennej.

LAUREACI:
1. Jakub Mitrzak - 11 miejsce (971 uczestników klas pierwszych gimnazjum w Polsce)
2. Mateusz Leszczyński - 11 miejsce (2159 uczestników klas piątych w Polsce)
3. Zofia Olędzka - 12 miejsce (1896 uczestników klas czwartych w Polsce)
4. Piotr Mikułowski - 14 miejsce (849 uczestników klas drugich gimnazjum w Polsce)
5. Krzysztof Wójcik - 15 miejsce (884 uczestników klas trzecich gimnazjum w Polsce)
W ramach współpracy międzynarodowej nasi uczniowie przygotowują projekty razem z uczniami szkoły w Turcji, Hiszpanii i Włoch. Piszą listy, karty świąteczne, uczestniczą we wspólnych lekcjach przez Skype.
Klasa piąta i pierwsza gimnazjum żywo uczestniczyły w oddzielnych spotkaniach. Młodzież rozmawiała w języku angielskim, śpiewała piosenki. Młodsi prezentowali też kolędy grane na flecie, a starsi opowiadali muzułmańskim dzieciom o polskich świętach Bożego Narodzenia.
Na temat naszych międzynarodowych lekcji ukazał się artykuł w lokalnej, tureckiej prasie! (zobacz zdjęcie).