„Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1, 14)

Boże Narodzenie A.D. 2020
 
 
 
 
„Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas”
(J 1, 14)
„Gloria in excelsis Deo”
 
          
            Bóg prawdziwie stał się oczekiwanym Emmanuelem – Bogiem z nami. Skoro On jest z nami, to znaczy, że na drodze życia nie jesteśmy już sami! Radość  i nadzieja płynąca z tego faktu to jest piękna Dobra Nowina.
            Papież Franciszek napisał: Nasza radość wypływa z pewności, że Pan jest blisko ze swoją czułością, swoim miłosierdziem, przebaczeniem i miłością”.
            Nasz patron zaś Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko mówił: „Jeżeli chcemy przeżywać prawdziwą radość świąt Bożego Narodzenia, to pozwólmy Bogu narodzić się w naszej duszy”
 
            Prośmy zatem o łaskę narodzin Jezusa w każdym z nas, abyśmy zrozumieli na czym polega prawdziwa, pełna ofiary i poświęcenia miłość Boga do człowieka oraz miłość człowieka do człowieka.            
Biorąc do ręki opłatek - symbol Jezusa i dzieląc się nim, składamy sobie czułe życzenia, ponieważ ta błogosławiona Noc, wzywa nas do wzajemnego przebaczenia, pokoju i prawdziwego chrześcijańskiego pojednania. Czyńmy to z miłością i troską szczególnie w tych „dziwnych” czasach.

            W imieniu całej rodziny Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem spotkania z Bogiem prawdziwym
i drugim człowiekiem, czasem pełnym wiary,  pokoju, miłości i radości.
            Niech Nowonarodzony Jezus błogosławi nam wszystkim w nauce,  pracy i odpoczynku, a światło betlejemskiej gwiazdy rozświetla nadzieją codzienną drogę życia wiodącą do świętości.
            Niech Ten, który jest „Bogiem z nami” prowadzi i błogosławi w całym roku 2021!
Z modlitwą i bożonarodzeniową radością            
   Ks. Marcin OLEK