Aktualności

Kochani nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej KSP.
Dzień 14 października obchodzony jest przez nas jako Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególną pamięcią i szacunkiem obdarzamy nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.
W tym szczególnym dniu zatem chciałbym Wam wszystkim szczerze podziękować i złożyć serdeczne życzenia.
Ja to mam szczęście, że współpracuję z takimi wspaniałymi ludźmi…
Nasi uczniowie to mają szczęście, że tak nietuzinkowe osoby przekazują im wiedzę oraz kształtują ich serca i sumienia…
Dziękujemy za zgłoszenia.
Listy do IV Miedzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej Cantate Deo zostały zamknięte.
Zapraszamy za rok.

Zapraszamy na IV Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej Cantate Deo, który odbędzie się 23 października w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach.

Serdecznie zapraszamy!

Od 20 lat w październiku obchodzone jest Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Akcji towarzyszy szereg aktywności promujących czytelnictwo, rozbudzających zainteresowanie światem literatury. Nasza biblioteka również, jak co roku, włącza się w tę inicjatywę. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wzięcia udziału w konkursach:
  • na komiks, którego akcja dzieje się w bibliotece
  • na plakat promujący czytelnictwo
Szczegóły i regulaminy obu konkursów znajdują się w załącznikach.

NOWY SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
W dniu 20 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
SU jest jedynym reprezentantem ogółu uczniów w Szkole. Dlatego zapewne kampania wyborcza trwała kilka dni, a plakaty kandydatów oraz ich programy wyborcze zdobiły nasze korytarze szkolne i nie tylko.
Po burzliwej kampanii udało się wyłonić zwycięzców i wybrać nowy samorząd. Głosów było tyle, że aż do wczoraj liczyliśmy ;-)
Oto przedstawiciele młodzieży na najbliższy rok szkolny:
Przewodnicząca: Julia Przybyłek
Zarząd: Filip Zakrzewski
"Na ratunek dzieciom" takie hasło przyświecało nam i wszystkim, którzy przybyli w sobotę do naszej katolickiej szkoły na XXVIII już Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców.
Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią celebrowaną w Sanktuarium Świętego Józefa, której przewodniczył i wygłosił Boże Słowo ks. kan. Jacek Szostakiewicz - diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.
Następnie udaliśmy się do gmachu naszej szkoły. Tu wysłuchaliśmy niesamowicie ciekawych i ubogacających wykładów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Nauczycieli!
"Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym sprawdzianem stosun­ku człowieka do człowieka" mówił św. Jan Paweł II. Niech zatem nie zabraknie nikogo z nas, komu troska o młode pokolenie nie jest obojętna!
Zapraszamy licząc na Państwa obecność
Drodzy Rodzice!
Raz jeszcze przypominamy i zapraszamy na spotkanie!
Rozdział IV Statutu naszej KSP zatytułowany „Współpraca z rodzicami” stanowi m.in.
„Rodzice są pierwszymi wychowawcami. Szkoła wspiera wychowawczą rolę rodziny” (Art. 23 pkt 1)
oraz „Rodzice aktywnie współpracują ze Szkołą w sprawach kształcenia, wychowania i formacji swoich dzieci i uczestniczą w organizowanych dla nich spotkaniach” (Art. 25 pkt 1).
Piątek, dn. 20 września br.
godz. 16.00 - spotkanie z wychowawcami w klasach (kl. I-III)
W dniu 14 września tj w sobotę, w liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego we wspólnocie dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców, rodziców i członków Fundacji Nasza Szkoła udaliśmy się w po raz pierwszy w pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża Świętego w Skórcu.
To był szczególny dzień, bo tysiące Polaków wczoraj wzięło udział w akcji "Polska pod Krzyżem". W ten sposób także i my stanęliśmy pod Krzyżem - znakiem Miłości i naszego zbawienia.
Innowacyjny pomysł "zielonej klasy" wprowadzony przez panią Kasię Maciołek wydaje pozytywne efekty i wiele radości przynosi naszym uczniom

Strony