Aktualności

W ramach comiesięcznych spotkań formacyjnych naszych nauczycieli, wychowawców, pracowników niepedagogicznych i członków Fundacji Nasza Szkoła zawitaliśmy do Muzeum Diecezjalnego, aby wzbogacić swoją wiedzę, serce i wiarę. Mieliśmy zaszczyt wysłuchać prelekcji pani kustosz Doroty Pikuli oraz obejrzeć wystawę "Ars Sacra El Greca" - poświęconą rocznicom 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, naszą Ojczyznę oraz 100-lecia utworzenia Muzeum Diecezjalnego w Siedlcach. 
Podziwialiśmy obrazy El Greca i te, które powstały w jego warsztacie.
Boże Narodzenie to szczególny czas, w którym każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.
M. in. dlatego w dniach 7-8 grudnia br. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XV Jubileuszowej Zbiórce Żywności Caritas TAK, POMAGAM! organizowanej przez Caritas Diecezji Siedleckiej. 
Dzisiaj całe nasze miasto Siedlce i okolice - bliższe i dalsze - żyło wydarzeniem pt. Mikołajkowy Charytatywny Bieg dla Gabrysi. 
Nie mogło zatem i nas zabraknąć na obiektach Agencja Rozwoju Miasta Siedlce Sp. z o.o.
W ostatnim czasie zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego ,,Wakacje z książką w tle" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie. 
Komisja w składzie p.Janusz Mazurek – przewodniczący, Robert Szymański i Izabela Kuniewicz, dokonała oceny zgłoszonych prac.
Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IVa Daria Szerszenowicz zdobyła III miejsce w kategorii klas I - IV, a Wiktoria Weronika Wójcicka z VIIa otrzymała wyróżnienie w kategorii klasy V-VIII za pracę pt. ,,Moje dwie miłości książka i góry”.
6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja. 
W szkole nie tylko go wspominaliśmy, ale mogliśmy się z nim spotkać! 
To było bardzo miłe spotkanie m.in. dlatego, że otrzymaliśmy od niego wszyscy prezenty! 
Od epoki, w której żył św. Mikołaj dzieli nas siedemnaście stuleci... 
Wiele wydarzeń z jego życia uległo zapomnieniu. Fakty historyczne i legendy się przeplatają. We wszystkich jednak opowieściach jest ziarno prawdy...
 W sposób szczególny rozpoczęliśmy radosny czas oczekiwania na przyjście Pana. Czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, ale i ponownego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. 
Jedną z form przeżywania Adwentu są Roraty - Msze Święte o wschodzie słońca poświęcone Maryi. To piękny rodzaj i naszego duchowego przygotowania. Z lampionami w rękach i sercami pełnymi modlitwy o świcie się modliliśmy, a później wspólnie spożyliśmy śniadanie. 
Kiedy duch i ciało umocnione zostało, rozpoczęliśmy naukę. 
Godzina Kodowania (The Hour of Code) organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA) jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce i ... w naszej szkole! 
Dziś kolejne już osoby i klasy przystąpiły do tej międzynarodowej kampanii i otrzymały stosowne certyfikaty.
Brawo młodzi informatycy! 
Pielęgnując tradycje związane z okresem Świąt Bożego Narodzenia oraz mając na celu rozwijanie wyobraźni, uzdolnień i inwencji twórczej dzieci i młodzieży przystąpiliśmy do konkursu przestrzennych prac plastycznych pt. "Mikołajowe szaleństwa'', organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Chodowie. 
Te piękne prace naszych uczniów będą nas reprezentować.
Serdecznie zapraszamy na kiermasz przedświąteczny, który odbywa się w naszej szkole.
Nasi uczniowie pod czujnym okiem pani Jadwigi i pani Emilii stworzyli mnóstwo cudeniek. 
Nabywając je wspieramy edukację Jana Mwesigye z Ugandy. Janek ukończył Szkołę Katolicką w Namugongo i jest uczniem tamtejszego Gimnazjum Katolickiego. Ukończyć je może tylko dzięki pomocy dobroczyńców. "-Dobra szkoła daje szansę na lepsze życie. Jej ukończenie jest marzeniem wielu dzieci" - mówił kiedyś o. Otto podczas spotkań z naszymi uczniami.
Najdoskonalej wielbimy Pana Boga Mszą Świętą!
 
Zapraszamy zatem w najbliższą niedzielę, tj. 9 grudnia br. o godz. 11.30 do wspólnej modlitwy.
 
W naszej szkole przy ul. Sokołowskiej 172 będzie celebrowana Eucharystia tzw. „Rodzinna” w intencji wszystkich naszych dzieci i młodzieży,  nauczycieli, wychowawców i pracowników fizycznych, rodziców i dobrodziejów.
 

Strony