Aktualności

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 – 25 marca br.
Kochane Dzieciaki, Drodzy Państwo!
1. Od jutra tj. 12 marca (czwartek) do 25 marca (środa) br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne NIE BĘDĄ PROWADZIŁY zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej i premiera RP Mateusza Morawieckiego wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Droga Krzyżowa prowadzona przez klasę IV wraz z wychowawczynią Jadwigą Omiljan.
W odpowiedzi na zaproszenie Centrum Edukacji Szkolnej dziś miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia.
W Konkursie wzięły udział dzieci edukacji wczesnoszkolnej (klasy I-III).
Jest pięknym zwyczajem naszej szkoły, iż w wielkopostne piątki gromadzimy się w trzech grupach (0 i kl. I - III, kl. IV - VI oraz kl. VII - VIII, aby wspólnie rozważać mękę naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej dziś prowadzili uczniowie klasy trzeciej, a w grupach starszych - uczniowie z klasy IV i VII.
Dziękujemy za głębokie rozważania i przeprowadzenie.
Nabór uczniów do nowo otwartej klasy IV na rok szkolny 2020/2021
w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach
Szanowni Państwo,
informujemy, że w naszej Katolickiej Szkole Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach, mieszczącej się przy ul. Sokołowskiej 172 chcemy utworzyć nowy oddział klasy czwartej.
W dniach 10.02.2020 - 14.02.2020 w naszej szkole odbyło się zimowisko, które zostało zorganizowane przez Uczniowski Katolicki Klub Sportowy Siedlce. Impreza była objęta dofinansowaniem z Urzędu Miasta Siedlce. W półkoloniach wzięło udział 40 uczniów z klas I-VI. Zajęcia odbywały się w godzinach 10:00-14:00. Chętni uczniowie mogli skorzystać z zajęć świetlicowych już od godziny 8:30.
Rozpoczynamy od poniedziałku II semestr nauki. Będą małe zmiany w planie lekcji. Prosimy o zapoznanie się z nim w dzienniku elektronicznym - Librusie.
Aktualny plan lekcji znajduje się też w poniższych załącznikach.
W piątkowy wieczór sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się do ostatniego miejsca! A wszystko to za sprawą Jasełek Bożonarodzeniowych w wykonaniu Rodziców dzieciaków naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Słowo „jasełka” to zdrobnienie archaicznego dziś słowa (te) jasła oznaczającego „żłób lub drabinkę, za którymi kładło się paszę dla bydła”. Jasełka to „małe jasła, mały żłób” czyli „żłóbek”.
Z czasem słowo to nabrało także sensu religijnego, metaforycznego i stało się nazwą widowiska scenicznego lub kukiełkowego związanego z opisem Bożego narodzenia w stajni.
Festiwal Kolęd i Pastorałek „Moje Betlejem” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Dedykowany on był z myślą o uczniach siedleckich szkół.
Jak napisali organizatorzy w zaproszeniu: „To dobra okazja do przybliżenia roli, jaką polska tradycja kolędowa ma w kształtowaniu narodowego ducha. Kolędowanie to jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Pieśni opisujące narodziny Chrystusa, mówiące o znaczeniu tego wydarzenia dla ludzi, śpiewano już w średniowieczu. Niektóre kolędy, śpiewane do dziś, mają po kilkaset lat”.
W Katolickim Przedszkolu „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach właśnie dobiegł końca I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK „W drodze do Betlejem”.
Patronat nad imprezą objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gruda, Fundacja Nasza Szkoła, Tygodnik Regionalny "Echo Katolickie" oraz Regionalny Portal Infromacyjny Podlasie24.pl.
Jury w składzie: pan Michał Hołownia, pani Jadwiga Omiljan oraz ks. Łukasz Szczeblewski wyłoniło już najlepszych kolędników.

Strony