Konkursy

Kolejność występów uczestników II Konkursu Piosenki Religijnej Cantate Deo(załącznik).
Kolejność występów uczestników Konkursu Piosenki Religijnej (załączniki).
15 maja w Katolickim Zespole Edukacyjnym w Siedlcach odbędzie się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej "Cantate Deo 2017".
Haromonogram występów zostanie zamieszczony na stronie szkoły 8 maja.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu, który znajduje się w załączniku.

Wyniki Międzyszkolnego konkursu "Zło dobrem zwyciężaj. Ks. Jerzy Popiełuszko - orędownik prawdy w walce z systemem komunistycznym".

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM POŚWIĘCONEGO BŁ. KS. JERZEMU POPIEŁUSZCE ?ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ. KS. JERZY POPIEŁUSZKO ? ORĘDOWNIK PRAWDY W WALCE Z SYSTEMEM KOMUNISTYCZNYM?

Międzyszkolny Konkurs ?Zło dobrem zwyciężaj? organizowany jest dla uczniów gimnazjów z powiatów: siedleckiego, węgrowskiego, łukowskiego, sokołowskiego i łosickiego.

28.04.2015r. dwie uczennice naszej szkoły Julia Hołubiuk klasa V Katolickiej Szkoły Podstawowej, Rebeka Atay klasa I Katolickiego Gimnazjum, wzięły udział w finale konkursu ?Jerzy Popiełuszko - człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał". Celem konkursu było zainteresowanie osobą błogosławionego, szerzenie jego kultu i rozbudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie mieli za zadanie napisanie pracy (szkoła podstawowa ? list do przyjaciela, gimnazjum - rozprawka). W Konkursie wzięło udział ok. 1600 uczniów z ponad 260 szkół z terenu całej Polski. Do drugiego etapu, który polegał na rozwiązaniu testu poświęconego życiu i działalności bł. ks. Jerzego, zakwalifikowało się 160 uczestników.  28.04.2015r.
Z radością informujemy, że Rebeka Atay - uczennica kl. VI KSP uzyskała trzecie miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "I ty możesz zostać baśniopisarzem".
Z niecierpliwością czekamy na publikację baśni naszej uczennicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich i nie tylko:)
Miło nam poinformować, że Maksymilian Sobotko, uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej, został laureatem wojewódzkiego etapu Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".

Maks, serdecznie gratulujemy!

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypadającą na 25 marca, Kościół przeżywa Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy, ale także dostrzegamy wartość życia każdego człowieka, w tym zwłaszcza dzieci nienarodzonych.
Pragniemy zaproponować Wam konkurs fotograficzny, który będzie okazją do pokazania wielkiego cudu, jakim jest życie w wielu jego wymiarach. Liczymy na Waszą twórczą inwencję.

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO ,,WOKÓŁ STOŁU?

Stół posiada szerokie znaczenie symboliczne w kulturze europejskiej. Stół, przy którym rodzina zbierała się na wspólne posiłki, jest symbolem domu i domowego ogniska. Przy stole także spotkało się dwunastu apostołów na ostatniej wieczerzy z Jezusem Chrystusem i przy stole  ustanowiony został rytuał Eucharystii.  Tradycja podejmowania gości przy suto zastawionym stole powoduje, iż jest on także symbolem gościnności.

Strony