Święto szkoły 2019

W przeddzień liturgicznego wspomnienia naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki nasza szkolna społeczność radośnie świętowała.
To był wyjątkowy dzień, bo wielu miłych gości do nas zawitało. Cieszyliśmy się obecnością J.E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy. Biskup Siedlecki przewodniczył Eucharystii i poświęcił plac, na którym już wkrótce rozpoczniemy budowę nowego skrzydła naszej szkoły. To w nim będzie się znajdować nowa szatnia, biblioteka, aula, klasy przedmiotowe i kaplica – serce naszej szkoły.
Wśród obecnych gości był pan wiceprezydent naszego miasta – Robert Szczepanik, pani Jolanta Łopuska – wicedyrektor I KLO, pan Jacek Jagiełło – dyrektor popularnego „Żółkiewskiego”, pani Jolanta Ignaciuk, pan Mirosław Burta i pan Karol Przesmycki, z którymi teraz częściej będziemy się widywać z racji budowy. Byli też przedstawiciele Fundacji Nasza Szkoła – państwo Liliana i Marcin Konopka. Byli znamienici kapłani – ks. dr kan. Krzysztof Baryga, ks. dr kan. Paweł Kindracki, ks. Wiesław Mućka (dyrektor „katolika” z Białej Podlaskiej) i ks. kan. Czesław Banaszkiewicz, przyjaciel naszego Patrona.
Po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się na zewnątrz i uczestniczyliśmy w obrzędzie poświęcenia placu rozbudowy oraz w symbolicznym „wbiciu pierwszego szpadla”.
Druga część naszego świętowania to piękna akademia.
J. E. Ks. Biskup Kazimierz Gurda wręczył nagrody Organu Prowadzącego pani Jadwidze Omiljan i pani Dorocie Mazur (naszym nauczycielkom) oraz Julii Przybyłek i Nikol Łuka (naszym uczennicom). Następnie pan wiceprezydent Rober Szczepanik wręczył Stypendia Pierwszego i Drugiego Stopnia Prezydenta Miasta Siedlce – Pana Andrzeja Sitnika. Duma nas rozpierała, bo wyróżnionych zostało ponad trzydzieści osób! Na koniec ks. dyrektor naszej KSP wręczył nagrody pracownikom i nauczycielom naszej KSP.
Część artystyczna i pasowanie na ucznia to majstersztyk w wykonaniu naszych małych artystów i pani Justyny Pieńkowskiej. Po ich uroczystym ślubowaniu było pasowanie na ucznia i wręczenie talentów. Klasa II nie zapomniało o swoich młodszych kolegach i koleżankach i wręczyła im upominki.
Na koniec tej części także wszyscy mili goście otrzymali upominek – piękny złoty talent z logo naszej KSP.
Część trzecia to spotkanie z ks. kan. Czesławem Banaszkiewiczem wieloletnim przyjacielem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, i otwarcie wystawy fotograficznej składającej się z 30 gablot, poświęconej ks. Jerzemu. Z zapartym tchem słuchaliśmy słów ks. Czesława, a pytań nie było końca.
Po duchowej uczcie nie mogło zabraknąć i czegoś dla ciała, a zatem - rozgrywki sportowe. Udział w nich brały dzieci starsze i młodsze, rodzice i nauczyciele.
To był naprawdę piękny świąteczny dzień i żal było się rozstawać, aż co niektórzy o autobusie zapomnieli.
Dziękujemy z całego serca wszystkim, dzięki którym ten dzień był dla nas wyjątkowy. Dziękujemy wychowawcom i wszystkim nauczycielom. Dziękujemy pracownikom niepedagogicznym i fundacji. Dziękujemy Rodzicom i miłym gościom. Dziękujemy Katolickiemu Radiu Podlasie za obecność i relację.
A kto nie był, niech żałuje
Link do galerii zdjęć znajduje się tutaj