Wycieczka klasy IVb do Warszawy

Dzisiaj (15.04.2019 r.) klasa IV B wyruszyła do Stolicy. Odwiedziliśmy sanktuarium św. Stanisława Kostki, w którym znajduje się grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki - naszego wielkiego patrona. Krotką historię i ciekawostki o błogosławionym opowiedział przewodnik Dariusz Starko – za co bardzo mu dziękujemy!
Salezjański Ośrodek Misyjnym (SOM) był kolejnym punktem naszej wycieczki. W kaplicy misyjnej, ks. Marek Kowalski (były misjonarz) zwany „Dziadkiem”, przywitał nas w jednym z afrykańskich języków :) Następnie opowiedział nam o pracy misyjnej, historii i dziele ks. Bosko. Wolontariuszki Magda i Dorota opowiedziały o wolontariacie misyjnym. Mieliśmy okazje usłyszeć, jak wygląda codzienne życie w Afryce i Ameryce Południowej. Wolontariuszki pokazały nam własnoręcznie zrobione przez dzieci z Afryki zabawki, którymi spróbowaliśmy się pobawić. Na koniec Kasia została ubrana w tradycyjny stój afrykański.
Następnie zwiedziliśmy Muzeum Misyjne SOM, odbywając wędrówkę przez 4 kontynenty. Zachwycały nas nietypowe, ciekawe eksponaty, których jest ponad 3000! Niektóre z nich mogliśmy nawet potrzymać w rękach.