Rekolekcje uczniów z klas VI i VII

Poniedziałek i wtorek (25 i 26 marca br.) to czas pielgrzymowania i rekolekcji uczniów z klas VI i VII. Wraz z wychowawcami - panią Dorotą, panem Mariuszem, panem Robertem i ks. Marcinem - umacnialiśmy swoją świętą i katolicką wiarę nawiedzając miejsca uświęcone naszej siedleckiej diecezji. Najpierw przybyliśmy do kolebki naszej diecezji - Janowa Podlaskiego skąd udaliśmy się do Pratulina, gdzie w miejscu męczeństwa Bł. Wincentego Lewoniuka i Jego XII Towarzyszy poznaliśmy na nowo heroizm ich wiary oraz modliliśmy się wierność i wytrwałość.
Od południa przebywaliśmy w miejscu docelowym - Kodniu. Tu u Ojców Oblatów nawiedziliśmy bazylikę oraz poznaliśmy historię sanktuarium oraz cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Po nabożeństwie drogi krzyżowej na tamtejszej kalwarii celebrowaliśmy Eucharystię. Na końcu adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i trwaliśmy w ciszy.
Następnego dnia przybył do nas ks. Piotr Witkowicz, który przewodził naszemu skupieniu. Głosił do nas konferencje szczególnie zwracając uwagę na jedność i miłość jakie winny cechować uczniów Jezusa.
Po przystąpieniu do sakramentu pokuty i pojednania, podczas sprawowanej Mszy umacnialiśmy się słowem Chrystusowej zachęty do świadczenia miłosierdzia i przebaczenia.
Późnij pojechaliśmy do Sióstr Karmelitanek Bosych, a od nich do Kostomłotów, by tu w praktyce poznać jedność i piękno Kościoła w Jego różnorodności i bogactwie obrządków.
Wracając do domu pokłoniliśmy się jeszcze Matce Bożej Leśniańskiej.
Ufamy gorąco, ze ten intensywny czas naszej duchowej formacji rychło przyniesie błogosławione owoce w naszym życiu!