Poznajemy zawód i pracę geodety

W listopadzie klasa 2 i 3 poznawała zawód geodety. Zaproszeni goście( z inicjatywy p. J. Pienkowskiej) Państwo Katarzyna i Przemysław Sienicowie, którzy pracują w tym zawodzie, a zarazem są rodzicami uczennic naszej szkoły, zapoznali dzieci ze swoją pracą.
Przybliżyli nam historię naszej szkoły, a przede wszystkim rozbudowanej części. To właśnie oni przygotowywali plany dotyczące rozbudowy. Ogromne zainteresowanie wzbudzały przyniesione plany, z zaznaczoną infrastrukturą. Uczniowie mieli okazję poznać i skorzystać z nowoczesnego sprzętu do dokonywania pomiarów, niezbędnego w pracy geodety tzw. gps- ów. Warsztaty związane z obsługą tych urządzeń odbyły się na szkolnym parkingu.
Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję. Nasi uczniowie już rozumieją i wiedzą kto to jest geodeta i na czym polega jego praca.
Joanna Mendza