Charytatywna „ Akcja piernikowa”

To już kolejny rok charytatywnej „Akcji piernikowej”, w którą angażują się klasy 1-3. Wykonujemy pierniki( pieczemy i ozdabiamy), które uczniowie naszej szkoły będą mogli zakupić na szkolnym kiermaszu świątecznym. Dochód ze sprzedaży tych łakoci umożliwi naukę dzieciom z Afryki np. Jankowi z Ugandy oraz zasili fundusz świetlicowy.
W miniony wtorek 27.11.2018 r. dzieci z klasy 1 i 2 pełne zapału, wyposażone w fartuszki, foremki oraz inne akcesoria przystąpiły do pracy. Rodzice zrobili w domu ciasto piernikowe. Było wspaniałe, pachnące przyprawami i miodem. Uczniowie wycinali różne fantastyczne kształty: renifery, choinki, domki, buty, serca, gwiazdy itp.
Praca jest wielką zabawą, przynoszącą radość i satysfakcję. Uczniowie przekonują się jak wiele potrafią, jak coraz sprawniejsze są ich ręce, obserwują swoje postępy w organizacji i samodzielności podczas pracy.
Podjęte działania wzbudzają poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zrobić więcej!
Joanna Mendza