Biuletyn informacyjny - marzec 2018

 1. Okres Wielkiego Postu to czas wyciszenia, nawrócenia i pokuty. W naszej szkole w każdy piątek modlimy się na Nabożeństwie Drogi Krzyżowej (rozważania przygotowują kolejne klasy). Tradycyjnie w Wielki Wtorek uczniowie klasy III gimnazjum wystawią spektakl pasyjny (przygotowywany pod kierunkiem s. Bogusławy).
 2. Rekolekcje dla uczniów:
 • dla najmłodszych (klasy 0-IV)? 13 marca (pantomima, konferencja,)
 • 19 -20 marca ? skupienie dla uczniów klas V, VIa  i VI b w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu (program rekolekcji - w załączniku)
 • 21-22 marca - skupienie dla uczniów klas VII, II i III gimnazjum w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu.3. 9 marca ? konkurs recytatorski poezji obcojęzycznej.
 1. 13 marca będziemy w szkole gościć uczestników etapu rejonowego Konkursu Biblijnego (szkoła jest jego współorganizatorem) . Wydarzeniu będzie towarzyszyć spotkanie z członkami grupy ewangelizacyjnej z Włoch.
 2. 14 marca -  Dzień Liczby Pi ? konkurs matematyczny.
 3. 15 ? 16 marca - Warsztaty Archipelag Skarbów, prowadzone przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej. Więcej na ten temat można znaleźć TUTAJ. Organizujemy je po raz drugi (po raz pierwszy odbyły się w 2014 roku). W spotkaniu wezmą udział uczniowie klas VII, II i III gimnazjum. W czwartek 15 marca na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów wyż. wym. klas. Obecność obowiązkowa! Spotkanie potrwa ok. 60 minut.
 4. Kolejne Msze Rodzinne planowane są na 8 kwietnia (klasy 0 ? IV) i 15 kwietnia (klasy V-VII oraz II ? III gimnazjum). Proszę o wcześniejsze odpowiednie zaplanowanie sobie czasu i obecność.
 5. Po rozmowie z Samorządem Uczniowskim wspólnie postanowiliśmy przywrócić od poniedziałku 5 marca br. tzw. SZCZĘŚLIWY NUMEREK. Będzie temu służył moduł dziennika elektronicznego (przy numerze ucznia będzie odpowiednia informacja), informacja pojawi się też na szkolnym newsletterze.
 6. Prosimy rodziców o zwrócenie baczniejszej uwagi na przestrzeganie przez uczniów następujących zasad:
 • chodzenie w stroju szkolnym (z wyjątkiem wyznaczonych wcześniej dni ?bezmundurkowych?. W poniedziałki dziewczynki przychodzą w spódniczkach.
 • nie używanie przez uczniów w szkole telefonów komórkowych
 • nie przynoszenie do szkoły innych urządzeń elektronicznych (ryzyko zniszczenia), jak też smartwatch?y (uczniowie w nieodpowiedni sposób je wykorzystują)

                    Łamanie obowiązujących zasad będzie procentowało wnioskiem o obniżenie oceny zachowania.