Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu

W dniu 07.02.2017 r. odbyły się zawody pływackie organizowane  przez Szkolny Związek Sportowy. Dostarczyły  wiele emocji jak i powodów do dumy. Nasza 7-osobowa reprezentacja łącznie zdobyła aż 5 medali, a poszczególni zawodnicy ustanowili nowe rekordy szkoły i pobili swoje rekordy życiowe. Jako jedyni mieliśmy aż trzech zawodników z rocznika 2010, którzy zaprezentowali nie tylko znakomitą formę fizyczną ale wykazali się również ogromną dojrzałością emocjonalną. Mowa o następujących chłopcach, którzy rywalizowali z nawet o 4 lata starszymi zawodnikami:

Bruno Włodraczyk, styl dowolny ? nowy rekord życiowy, grupa rówieśnicza I miejsce st.dowolny
Antoni Błachnio, styl klasyczny i grzbietowy ? nowy rekord życiowy, grupa rówieśnicza I miejsce st.klasyczny
Franiszek Błachnio, styl dowolny i grzbietowy ? nowy rekord życiowy, grupa rówieśnicza I miejsce st.grzbietowy

Kolejnym zawodnikiem, który ustanowił nowy rekord szkoły i pobił swój życiowy w stylu klasycznym jest Mateusz Karczewski. W klasyfikacji ogólnej zajął 8 miejsce, oceniając jego grupę równieśniczą I.
Powyżsi zawodnicy zasługują na uznanie i gratulację.

W klasyfikacji Szkół Podstawowych ( rocznik 2004-2005) reprezentował nas Maksymilian Włodarczyk, który zdobył dwa srebrne medale w stylu dowolnym i grzbietowym oraz IV miejsce w stylu klasycznym. Maksymilian okazał niezwykłe wsparcie młodszym kolegom, udzielając im bardzo cennych wskazówek.
W kategorii Gimnazjum Arkadiusz  Januszewski zajął III miejsce w stylu dowolnym oraz VI w grzbietowym. Ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy.
Najsilniej i najliczniej obsadzona grupa wiekowa to rocznik 2002 i spektakularny sukces Krystiana Zanikowskiego, który ukończył zawody z dwoma srebrnymi medalami w stylu klasycznym i dowolnym.

Panowie bravo, bravo, bravo nie tylko za starty i medale ale przede wszystkim za sportową postawę godną naśladowania. To prawdziwa przyjemność obserwować u Was te cechy, które czynią rywalizację szlachetną.