Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Fundacja Nasza Szkoła oraz Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki po raz piąty organizują w Siedlcach Orszak Trzech Króli. W Polsce orszak obchodzi już okrągłą ? dziesiątą rocznicę. Tegoroczne uliczne jasełka wpisują się w 200-lecie istnienia diecezji siedleckiej. Nawiązywać do tego wydarzenia będą przedstawiane sceny, m.in.: odczytanie bulli powołania diecezji siedleckiej, czy też scena przedstawiająca bohaterstwo i męczeństwo Unitów Podlaskich.

Siedlecki orszak Trzech Króli odbywa się pod Patronatem Honorowym Biskupa Kazimierza Gurdy oraz Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego. Wydarzenie to gromadzi co roku kilka tysięcy Siedlczan, do współpracy zaproszone są szkoły, parafie, organizacje i ludzie dobrej woli, którzy zaangażują się w realizację tego wspaniałego dzieła. Tegoroczny orszak wsparło liczne grono sponsorów oraz darczyńców. Trasa orszaku przebiegać będzie podobnie jak w ubiegłym roku od kościoła p.w. Św. Stanisława poprzez ul. Piłsudskiego i Wojskową oraz ul. Cmentarną do katedry. 

Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna na potrzeby Fundacji ?Dajemy Nadzieję? ze Lwowa. Głównym celem tej fundacji jest pomoc charytatywna niesiona ubogim oraz praca i służba w ofiarowaniu drugiemu człowiekowi chrześcijańskiej miłości, szerzenia kultury i sztuki, wspierania edukacji i inne działania wspomagające Organizacje Pożytku Publicznego na Ukrainie.

Zachęcamy dzieci do ubrania się ws troje orszakowe. Wzory można podejrzeć TUTAJ