W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II

18 maja 2020 roku obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji zostały podjęte różne inicjatywy, aby uczcić pamięć wielkiego Papieża – Polaka.
Podczas lekcji zdalnych, na katechezach uczniom została przybliżona postać Karola Wojtyły, który został Papieżem. Uzupełnieniem wiedzy mogły być liczne prezentacje i filmy, które dzieciom zostały zaproponowane do obejrzenia. Uwieńczeniem były przeprowadzone i ocenione testy z wiedzy na temat Jana Pawła II.
Uczniowie mieli okazję wirtualnie odwiedzić Muzeum Jana Pawła II nie tylko w Siedlcach.
Każdy uczeń wykonał pracę plastyczną z okazji 100. rocznicy urodzin. Na plakatach dzieci umieszczały słowa Jana Pawła II, które są ponadczasowe i na pewno zapadły im głęboko w sercu.
Uczniowie uczestniczyli w Mszy Świętej celebrowanej przez Papieża Franciszka przy grobie Jana Pawła II, a transmitowanej za pośrednictwem telewizji.
Dzieci zapewniały o modlitwie zanoszonej do Boga za wstawiennictwem naszego świętego.
Uczniowie naszej szkoły, tak jak wszyscy wierni w całej Polsce, zaśpiewali też oraz zagrali ,,Barkę” ulubioną oazową pieśń Papieża. W swoich domach zorganizowali studio nagrań i wysyłali do mnie nagrania wokalne i instrumentalne.
Bardzo dziękuję wszystkim śpiewającym aniołkom. Pieśń ,,Barka ‘’ została wykonana i nagrana profesjonalnie .
Niektórzy uczniowie podjęli trud i zagrali pieśń na instrumencie. Na wyróżnienie zasługują następujący uczniowie, których wyłoniła komisja w składzie Jadwiga Omiljan, Emilka Butkiewicz i Justyna Pieńkowska. Gratulujemy talentu.
Bardzo dziękuję Pani Emilii Butkiewicz za pracę nad montażem filmu, których bohaterami byli nasi uczniowie grający na różnych instrumentach muzycznych .
Oto wykonawcy
Klasa IV
Aleksander Beczek – keyboard
Agata Kowal – pianino oraz mama Anna -gitara
Klasa Va
Antoni Lipiński – saksofon
Daria Szerszenowicz - wiolonczela
Klasa VB
Helena Nowicka – pianino
Marcin Witan z mamą – dzwonki chromatyczne i flet poprzeczny
Klasa VI
Zofia Mitelska – pioanino oraz brat Piotr – skrzypce
Maria Zelent – pianino
Klasa VII
Cyprian Malczuk – pianino
Miłosz Dołęga – flet prosty
Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się we wspólne, zdalne świętowanie, za podjęty trud. Niech dobry Bóg , za wstawiennictwem Jana Pawła II ,obdarzy błogosławieństwem wszystkie rodziny.

Video

Jadwiga Omiljan