W Centrum Kultury i Sztuki

Trzydziestego  listopada spędziliśmy w Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.
Otóż zdając sobie sprawę z faktu, iż warto chodzić do teatru już od najmłodszych lat obejrzeliśmy spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży w wykonaniu aktorów z Teatru Współczesnego z Krakowa.
Najpierw klasy pierwsze i druga obejrzała widowisko pt. "Afryka Kazika", którego motywem przewodnim była podróż głównego bohatera Kazika na kontynent afrykański. Razem poznawaliśmy florę i faunę Czarnego Kontynentu, jego mieszkańców oraz zwyczaje tam panujące.
Następnie "starszaki" (klasy VI-VIII) podziwiały klasyczną adaptację dzieła Juliusza Słowackiego "Balladyna". Jest to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych utworów dramatycznych literatury polskiej i nie mogło nas na nim zabraknąć!
Ktoś zapyta: Dlaczego teatr? Ponieważ to teatr pobudza myślenie, zachęca do rozmowy, próbuje odpowiedzieć na wiele pytań, ale też i stawia takie bez odpowiedzi - skierowane tylko i wyłącznie do naszej wyobraźni. Oczywiście też każdy spektakl jest jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny. Ukazuje prawdziwe emocje i można nawiązać kontakt z aktorami, a akcja dzieje się na żywo!
Czy jeszcze pójdziemy?
Oczywiście! Już nie możemy się doczekać kolejnego spektaklu!