VI Rodzinne Mistrzostwa Szachowe

„Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni”, mówił Paul Morphy, amerykański szachista, nieoficjalny mistrz świata w latach 1858–1884. Szachy powinny być zatem w szkołach dlatego, że niewiarygodnie gimnastykują głowę i dają szansę myślenia konstruktywnie na różnych płaszczyznach.
M. in. dlatego już po raz VI rozegraliśmy Rodzinne Mistrzostwa Szachowe KSP. Udział wzięło 42 zawodników czyli 21 par z naszego Miasta i regionu. Był to ciekawy i jeden z największych turniejów szachowych w naszym mieście.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: open i uczniowie KSP. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła drużyna KOSIARZE.PL reprezentująca klub KSzSkoczek Siedlce (Czapla Andrzej i Czapla Kacper), przed drużyną Drągowski&Kakowski (KSzSkoczek Siedlce – Kakowski Wojciech i Drągowski Mieczysław) oraz drużyną Pękała (Radzyńskie Towarzystwo Szachowe – Pękała Adam i Pękała Wojciech).
Pięknie się prezentowali i grali uczniowie naszej katolickiej szkoły wraz ze swoimi tatusiami i dziadkami. W tej kategorii zwyciężyła drużyna DUDUSIE (Gajewski Dariusz i Gajewski Marcin) przed NIEDZIÓŁKAMI ( Niedziółka Karolina i Niedziółka Szymon), a miejsce trzecie zajęła drużyna BIAŁE ORŁY (Głódź Michał i Głódź Kacper).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!
Dziękujemy panu Antoniemu Szczygłowi i jego synowi Maciejowi oraz panu Mariuszowi Trociowi za organizację na najwyższym poziomie!
Dziękujemy dobrodziejom i darczyńcom, szczególnie Fundacji Nasza Szkoła i Urzędowi Miasta Siedlce za wsparcie finansowe i nagrody dla uczestników turnieju.