Przygotowania do wigilii

W polskiej tradycji Święta Bożego Narodzenia mają charakter bardzo uroczysty i przede wszystkim przeżywane są jako święto rodzinne. Nieodłącznie z tymi świętami związane są takie symbole jak choinka, opłatek czy wieczerza wigilijna.
Okres przedświąteczny w naszej szkole to czas wzmożonej, spontanicznej, ale i twórczej pracy uczniów, nauczycieli, wychowawców i rodziców, związanej m.in. z przygotowaniami do głównej uroczystości szkolnej - Wigilii (choć dobrze wiemy, że ta najważniejsza Wigilia będzie miała miejsce 24 grudnia).
Radosne przeżycia towarzyszyły panu Maćkowi i paniom posługującym w naszej szkole oraz uczniom i nauczycielom przy strojeniu choinek, robieniu ozdób świątecznych, dekorowaniu szkoły, robieniu gazetek ściennych, budowaniu szopki, przygotowywaniu potraw na stół wigilijny i tradycyjnych jasełek.
Dziś po całej szkole "roznosił się" w sposób szczególny zapach kapusty i innych dań, które pod czujnym okiem Pań przygotowywali sami uczniowie. Tak, tak. To nie pomyłka! Takich mamy Maser Szefów!
Ufamy, że jutro wszystkim dzieciakom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom oraz pracownikom naszej szkoły udzieli się bardzo uroczysty nastrój, atmosfera radości, bliskości i pojednania podczas spotkania opłatkowego.
Pamiętamy, że najważniejsze to przygotować swoje serce!
Czy zatem i w Twoim sercu Nowonarodzony Bóg znajdzie mieszkanie?
Oby...