Prace plastyczne uczniów wykonane w czasie kwarantanny

,, Przeżyjmy to jeszcze raz’’.
Chociaż przeżywamy bardzo trudny czas to całym sercem raduję się, że uczniowie mimo wszystko systematycznie wykonywali prace plastyczne wykazując się talentem i kreatywnością.
Dzieci malowały krajobrazy przyrody np.: kwiaty, drzewa czy ukwiecone łąki. Nie zabrakło pięknej , polskiej natury uchwyconej w obiektywie i nagranych video.
,,Dzień Ziemi ‘’ – święto, które co roku przypomina wszystkim ludziom o ochronie środowiska. Uczniowie wykonali plakaty promujące jak każdy z nich dba o naszą planetę - nasz wspólny dom.
Z okazji Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie wykonali prace plastyczne nawiązujące do symboliki świąt np. : pisanki, palmy i koszyczki wielkanocne oraz dekoracje i ozdoby świąteczne.
Dzieci wykonały również zdjęcia z okazji Święta Pracy oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przesłane zdjęcia, zapewniają o ich biało – czerwonym sercu.
Uczniowie wirtualnie odwiedzali Muzeum Diecezjalne w Siedlcach i obejrzeli m.in. obraz El Greco ,, Św. Franciszka ‘’ oraz Muzeum Jana Pawła II w SP nr. 11 W Siedlcach z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża – Polaka.
Uczniowie wykonali zdjęcia – architektury – przydrożnych kapliczek , przy których modlili się w czasie nabożeństw majowych. Niektórzy opisywali ich historie. Nie zabrakło pieśni Maryjnych śpiewanych przez dzieci , których dowodem są nagrania Video.
Dzieci wykonywały ilustracje plastyczne do tekstu piosenek oraz na podstawie opowiadań, wykazały się kreatywnością podczas wykonywania rzeźby wykorzystując masę solną, plastelinę, butelki plastikowe, drewno, modelinę czy papier.
Z okazji Dnia Matki dzieci wykonały prezenty - kwiaty dla swoich MAM , aby wyrazić swoją miłość za dobroć, cierpliwość i za serce , które kocha, rozumie i zawsze wybacza.
Dziękuję za wszystkie prace plastyczne. A oto niektóre z nich.
Jadwiga Omiljan