Na ratunek dzieciom

"Na ratunek dzieciom" takie hasło przyświecało nam i wszystkim, którzy przybyli w sobotę do naszej katolickiej szkoły na XXVIII już Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców.
Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią celebrowaną w Sanktuarium Świętego Józefa, której przewodniczył i wygłosił Boże Słowo ks. kan. Jacek Szostakiewicz - diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.
Następnie udaliśmy się do gmachu naszej szkoły. Tu wysłuchaliśmy niesamowicie ciekawych i ubogacających wykładów.
Pan prof. nadzw. dr hab. Mariusz Jędrzejko mówił o potrzebie stawiania konkretnych granic dzieciom i młodzieży przez rodziców i wychowawców oraz przestrzeganiu norm i konsekwencji.
Następnie pani Magdalena Czarnik reprezentująca Stowarzyszenie Rodzice Chronią Dzieci uwrażliwiła nas na niebezpieczeństwa, które pod pozorem edukacji seksualnej i troski o dobro dzieci mogą i w naszych szkołach się pojawić.
Niesamowite było spotkanie z panią Katarzyną Kałamajską Liszcz, która wraz ze swoim mężem Krzysztofem m.in. adoptowali dzieci z FAS (Fetal Alkohol Syndrom), czyli alkoholowym zespołem płodowym. Dzieląc się z nami swoim doświadczeniem, dzieliła się miłością, wiarą i nadzieją.
Na koniec zaś wysłuchaliśmy pięknego wykładu - świadectwa pani Katarzyny Trojańskiej przypominający nam, jak należy układać relację z dziećmi, by edukacja nasza przynosiła oczekiwane efekty.
Czas naszego forum to czas wielkiego ubogacenia dla nas wszystkich. Cieszymy się, że ponad 250 osób wzięło w nim udział. Cieszymy się, że byli także obecni pośród nas zacni goście w osobach m.in. pana Krzysztofa Tchórzewskiego - Ministra Energii, pana Adama Skupa - dyrektora Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Siedlcach, pani Jadwigi Wielgos Mikołajewskiej - wizytator diecezjalna szkół katolickich, wielu radnych Miasta Siedlce czy samorządowców pobliskich miejscowości (np. pan Jerzy Długosz - wójt gminy Skórzec).
Dziękujemy wszystkim wspaniałym prelegentom i wszystkim obecnym na naszym forum. Cieszymy się, że jest naprawdę dużo osób, którym troska o wychowanie dzieci i młodzieży leży na sercu i chcą ich wspierać, jak tylko potrafią.
Dziękujemy z całego serca za poświęcenie, trud i przygotowanie forum Katolickiemu Stowarzyszeniu Wychowawców -głównemu organizatorowi - w osobach pana Romana Jastrzębskiego i pani Stefanii Chęciak. i wierzymy, że za rok znów sie spotkamy