Moje Betlejem

Festiwal Kolęd i Pastorałek „Moje Betlejem” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Dedykowany on był z myślą o uczniach siedleckich szkół.
Jak napisali organizatorzy w zaproszeniu: „To dobra okazja do przybliżenia roli, jaką polska tradycja kolędowa ma w kształtowaniu narodowego ducha. Kolędowanie to jeden z najbardziej utrwalonych w naszym kraju sposobów świętowania Bożego Narodzenia. Pieśni opisujące narodziny Chrystusa, mówiące o znaczeniu tego wydarzenia dla ludzi, śpiewano już w średniowieczu. Niektóre kolędy, śpiewane do dziś, mają po kilkaset lat”.
Wśród wielu uczestników pojawili się także nasi mali artyści.
I tak w kategoria I (dzieci 7-9 lat) wystąpiła Lena Ornowska śpiewając pastorałkę pt. „Kołysanka dla Dzieciątka” i Agata Kowal wykonując „Cicho, cicho pastuszkowie” (opiekun p. Justyna Pieńkowska) oraz Jadzia Grochowska, która zaśpiewała pastorałkę pt. „Pierwsza Gwiazda” (opiekun p. Małgorzata Sosnówka).
W kategoria II (dzieci 10-14 lat) reprezentowała nas pięknie Zofia Mitelska wykonując utwór pt. „Bóg narodzi się” (opiekun p. Jadwiga Omiljan).
Dziękujemy za piękne kolędowanie, a wyniki przekażemy po ich ogłoszeniu.