Kamień z progu ich domu, który stał się kamieniem węgielnym

We wtorek 23 czerwca br. przedstawiciele uczniów naszej KSP, Fundacji Nasza Szkoła i nauczycieli udali się do rodzinnych stron naszego patrona Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.
Brat rodzony Ks. Jerzego - Stanisław, mieszkający z rodziną do dziś w domu, gdzie dorastał nasz patron, przekazał nam kamień z progu ich domu, który stał się kamieniem węgielnym pod rozbudowę naszej szkoły.
Ks. Michał Lewkowicz, pracujący w parafii Suchowola, gdzie został ochrzczony Bł. Ks. Jerzy, gdzie przystępował do sakramentów, gdzie chodził do szkoły i zdał maturę w roku 1965, przekazał nam zaś kamień z tutejszej parafii.
Odwiedziliśmy Izbę Pamięci naszego patrona przy parafii oraz Rodzinne Muzeum Ks. Jerzego w Jego domu rodzinnym.
To był piękny wyjazd, a właściwie pielgrzymka w której modliliśmy się za całą naszą rodzinę szkolną oraz przywieźliśmy kamienie węgielne pod rozbudowę naszej katolickiej szkoły