Imieniny naszego wielkiego patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś, tj. w czwartek 23 kwietnia są imieniny naszego wielkiego patrona bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
Ta data na stałe zapisana jest w kalendarzu naszej szkolnej społeczności.
Imieniny Księdza Jerzego – kiedy jeszcze żył - obchodzone były w sposób szczególny. Na plebanii parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu – gdzie przebywał - przyjmowała wielu gości. Wszyscy chcieli wyrazić więź ze swoim duszpasterzem i przyjacielem ofiarowując mu kwiaty, drobne podarunki, słowa wdzięczności i zapewnienia o modlitwie.
Po męczeńskiej śmierci księdza Jerzego jego imieniny w w/w parafii św. Stanisława Kostki wciąż obchodzone były w sposób wyjątkowy. Uroczystą Mszę św. koncelebrowało wielu kapłanów, grób męczennika znajdujący się przy kościele otaczały znicze i wieńce. Na cześć ks. Jerzego organizowano koncerty, wieczory wspomnień, modlitwy.
W latach ubiegłych bywało, że wielu naszych przedstawicieli uczestniczyło w tych uroczystościach. Był nawet poczet sztandarowy naszej KSP. Planowaliśmy i w tym roku być, ale niestety sytuacja jest wyjątkowa...
Dlatego zapraszamy Was i zachęcamy do duchowej łączności i wspólnych modlitw online, które będą transmitowane z sanktuarium na Żoliborzu o godz. 18.00.
Wówczas rozpocznie się Msza św. "imieninowa" bł. ks. Jerzego.
Transmisja na kanale YouTube będzie pod linkiem poniższym:
https://www.youtube.com/channel/UCXL_NNgrD2TpddEsX7TBS5A
Po Mszy św. rozpocznie się koncert "Zatrzymaj się na chwilę i pomyśl, po co żyjesz" także transmitowany online z dawnego mieszkania bł. ks. Jerzego. Wykona go Tolek Jabłoński - bard, pieśniarz, autor tekstów i piosenek religijnych, który osobiście poznał ks. Popiełuszkę w 1984 roku.
Przyjdź zatem na imieniny bł. ks. Jerzego, ale wirtualnie.
Zapraszamy do wspólnego świętowania imienin naszego patrona i modlitwy o rychłą Jego kanonizację.
Foto: Zdjęcie z ostatnich imienin ks. Jerzego Popiełuszki 24 kwietnia 1984 roku. 19 października tego samego roku nasz patron został uprowadzony przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i bestialsko zamordowany