Dzień Pluszowego Misia

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 25 listopada w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Pluszowego Misia.
W związku z tym, uczniowie mogą przyjść bez mundurka (np. w ciepłym sweterku) i przynieść swoją ulubioną maskotkę.
Nie chcemy jednak by ten dzień tylko w ten sposób się zakończył, bo nasze „pluszaki” to zazwyczaj czworonogi, a dla nich czas jesienno zimowy jest często bardzo trudny.
Dlatego przy tej okazji chcemy wesprzeć siedleckie stowarzyszenie Zwierzoluby poprzez zbiórkę karmy, koców i pledów, zabawek i akcesoriów dla psiaków itp.
Stowarzyszenie Zwierzoluby powstało w celu zrzeszenia wszystkich miłośników zwierząt z Siedlec i okolic. Należy więc wspomnieć, iż wolontariusze tego stowarzyszenia poświęcają swój czas, dzielą się sercem i pieniędzmi, by pomagać i ratować bezpańskie zwierzęta, szukają im domów, sprawdzają, w jakich żyją warunkach. Po prostu nie potrafią przejść obojętnie obok ich cierpienia i niedoli.
Wszystkim zatem, którym dobro naszych „braci mniejszych” jak mówi się popularnie o zwierzętach (chociaż faktycznie św. Franciszek z Asyżu tak nazywał swoich współbraci) leży na sercu, prosimy o aktywne włączenie się w tę akcję.
W/w produkty i rzeczy można przynosić w dniach 25-29 listopada br. do naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach przy ul. Sokołowskiej 172.
Jednocześnie przypominamy nauczanie Kościoła na temat naszego stosunku do zwierząt zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego: „Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską. Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę. Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich” (2416)
Bądźcie z nami i dzielcie się swoim dobrym sercem ze zwierzakam