Drużynowe i indywidualne zawody regionu siedleckiego w pływaniu w kategorii dzieci i młodzieży

W środę 13 marca br. W parku Wodnym Siedlce miały miejsce „Drużynowe i indywidualne zawody regionu siedleckiego w pływaniu w kategorii dzieci i młodzieży” organizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Siedlcach.
Wśród niespełna 600 uczestników nie zabrakło i naszych reprezentantów, którzy brylowali pośród swoich rówieśników.
I tak w najmłodszej grupie chłopców (11 lat i młodsi) mieliśmy pięciu przedstawicieli: Błachnio Antoni, Błachnio Franciszek, Włodarczyk Bruno, Pióro Alan i Skrajny Stanisław. W stylu grzbietowym na 25 m najlepiej spisał się Franciszek zajmując open doskonałe 11 miejsce (czas 23,78s), przed bratem Antonim (miejsce 15, czas 24,42). Bruno był 26-ty (24,49s), a Staś 44 spośród 70 startujących (28,72S).
W tej samej grupie wiekowej w stylu dowolnym najszybszy był Alan zajmując 13 miejsce (21,32s), przed Franciszkiem (miejsce 15, czas 21,84s) i Bruno (miejsce 16, czas 21,87s), a Antoni był 23 z czasem 23,40s.
Na koniec nasi najmłodsi chłopcy rywalizowali w stylu klasycznym z pięćdziesięcioma swoimi rówieśnikami. I tak Antoni był 10 z czasem 27,05s, Franciszek 15 (28,62s), a Bruno 16 (28,79s). Warto na koniec zauważyć, iż gdyby były kategorie rocznikowe to… trzech naszych najmłodszych adeptów pływania zajęła by całe podium we wszystkich stylach…
W kategorii 12-13 lat dziewcząt w stylu grzbietowym wystartowały Pióro Aleksandra i Safińczuk Natalia. Natalia popłynęła rewelacyjnie i uzyskała czas 41,65s zostając wicemistrzynią tego stylu, a Ola zdobyła świetne 6 miejsce z czasem 45,85s.
Pięknie spisały się nasze reprezentantki także w stylu dowolnym na długości 50m. Uzyskały odpowiednio następujące miejsca i czasy: 6. Safiańczuk Natalia 37,76s, 7. Niedziółka Karolina 38,33s, 12. Pióro Aleksandra 39,09s i 19. Safiańczuk Patrycja 43,34s na 46 osób startujących!
W tym samym stylu wśród chłopców wystąpił Marcel Cholewka uzyskując miejsce 24 z czasem 49,08s na 42-óch startujących.
Najlepsze jednak, jak się okazało, dopiero nastąpiło wkrótce.
W stylu klasycznym zwyciężyła Karolina Niedziółka z czasem 44,08. Dobrze też spisała się Aleksandra Pióro zajmując 12 miejsce.
Później do rywalizacji przystąpili chłopcy w kategorii 14 lat.
„Bank rozbił” Maksymilian Włodarczyk – zwyciężył w stylu grzbietowym z czasem 42,97s. Podobnie Max był bezkonkurencyjny w stylu dowolnym i wygrał z czasem 33,70s, a doskonałe 5. miejsce zajął tu inny nasz reprezentant Dawid Łęczycki (39,77).
Start chłopców w stylu klasycznym to popis naszej dwójki. Maksymilian po raz trzeci stanął na najwyższym stopniu podium (46,77s), a Dawid był 4. z czasem 51,44s.
Gratulujemy całej naszej dwunastce tak pięknie i owocnie nas reprezentującej. Jesteśmy dumni i pełni podziwu! Gratulujemy też naszym nauczycielom, którzy opiekują się naszymi sportowcami oraz trenerom pod okiem których nasze „skarby” na co dzień trenują.
Powodzenia życzymy na kolejnym etapie zawodów w Mińsku Mazowieckim 26 marca br.