Drodzy Państwo, kochane dzieci, drodzy młodzi przyjaciele.

Przypominamy, że zgodnie z informacją przekazaną Państwu wcześniej, w najbliższą niedzielę, tj. 18 listopada br. o godz. 11.30 w naszej szkole przy ul. Sokołowskiej 172 będzie celebrowana Msza św. tzw. „Rodzinna” w intencji wszystkich naszych dzieci i młodzieży,  nauczycieli, wychowawców i pracowników fizycznych, rodziców i dobrodziejów.

Nieśmiało przypominamy, że przykazanie Boże: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” i przykazanie kościelne: „W niedzielę i święta we Mszy św. nabożnie uczestniczyć” nakładają na nas bardzo konkretne zadania.

Dla chrześcijanina świętowanie niedzieli to jednak przede wszystkim przywilej uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. To naprawdę wielki dar, o którym tak łatwo niestety zapomina współczesny człowiek.

Nasza obecność na Mszy św. jest publicznym wyznaniem wiary i znakiem naszej troski, aby ta wiara wzrastała. Nasz pobyt na Mszy św. nie powinien wynikać jedynie z lęku przed grzechem ciężkim, ale ma być to znak troski o swoją duszę, aby ją uświęcić.

Chrześcijanin nie może żyć bez dnia Pańskiego, ponieważ Eucharystia nie może się bez nas odbyć. Przez nieobecność kogokolwiek powstanie swoisty brak w naszej wspólnocie dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców! Nie pozwólmy na to!

Przez nieobecność cała wspólnota, do której należymy, ponosi uszczerbek. Pustego miejsca człowieka wierzącego w Jezusa nikt nie może zastąpić na celebracji Eucharystii.

Jako ludzie wierzący chciejmy zatem razem oddawać należną Bogu chwałę i dziękczynienie. Niech nikogo z nas nie zabraknie, jeśli tylko siły, zdrowie i możliwości pozwolą!

Cała wspólnota naszej katolickiej placówki niech razem świętuje!

Liczymy na WASZĄ obecność, dar wspólnej modlitwy i wzajemnego umocnienia w wierze.

Do zobaczenia zatem  w najbliższą niedzielę  godz. 11.30 przy ul. Sokołowska 172