CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ, ALLELUJA!

„W znaku krzyża ujmujemy dziś to,
co najbardziej piękne i wartościowe w człowieku.
Przez krzyż idzie się do zmartwychwstania.
Innej drogi nie ma.
I dlatego krzyże naszej Ojczyzny,
krzyże nasze osobiste, krzyże naszych rodzin
muszą prowadzić do zwycięstwa do zmartwychwstania,
jeżeli łączymy je z Chrystusem, który krzyż pokonał”.

Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko
 
Radujmy się, bo nasz Pan Jezus Chrystus Zmartwychwstał prawdziwie! Przez Jego zwycięstwo otwierają się przed nami bramy nieba!
To w zmartwychwstaniu Chrystusa znajdujemy potwierdzenie wyższości życia nad śmiercią, prawdy nad kłamstwem, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią.
To w Nim tkwi nasza siła do stawania się nowym człowiekiem. Aby radość z Chrystusowego Zmartwychwstania stała się udziałem wszystkich ludzi - głośmy tę prawdę całemu światu!
„Wielki Tydzień i Święta Wielkanocne niech będą czasem modlitwy dla nas, którzy w górę unosimy krzyże naszego cierpienia, krzyże zbawienia, znak zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią” (bł. ks. Jerzy Popiełuszko).
W imieniu całej społeczności Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach życzymy, triumfu w życiu osobistym Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana każdego dnia!
Życzymy pełni radości ze Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus, który z miłości do człowieka wyciągnął ręce na Krzyżu i zmartwychwstał, Nas wszystkich błogosławi. Niech Jego zmartwychwstanie rozjaśni wszystkie mroki ludzkiego życia i doda Nam wszelkich sił do nieustannej przemiany serc.
Życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Paschalnej i błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy!

Radujmy się – Jezus żyje i jest z nami!