I Otwarte Szachowe Mistrzostwa Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach

Zakończyły się I Otwarte Mistrzostwa Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach. Wzięło w nich udział 114 uczestników w dwunastu kategoriach wiekowych. Uczestnicy przyjechali z Siedlec i okolic, Łukowa, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Sokołowa Podlaskiego, Węgrowa, Warszawy. Najmłodszy z nich miał 5 lat!

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9.30. Chwilą ciszy i modlitwy uczestnicy mistrzostw uczcili pamięć św. Leszka Gadomskiego rektora Collegium Mazovia, którego pogrzeb odbył się dzień wcześniej, wielkiego orędownika królewskiej gry, organizatora wielu turniejów szachowych, przyjaciela Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum.

Ideą imprezy było zaangażowanie w rozgrywki szachowe całych rodzin, co też się stało. Tatusiowie, mamy z synami i córkami, nawzajem się wspierający - a czasem stający w bezpośrednie turniejowe szranki mogli mierzyć (nie tylko miarą tykania szachowego zegara) swoją cierpliwość i kunszt sportowy. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii szachowych. Suma zwycięstw i porażek wyłoniła zwycięzców poszczególnych kategoriach (szczegółowe wyniki podamy w poniedziałek). Puchary, dyplomy i pamiątkowe nagrody rozdano w kategorii Open oraz w kategorii Mistrz KSPiG.

Mistrzostwa sędziowali p. Antoni Szczygieł i sędzia kl. II p. Eliza Lutostańska.

Dziękujemy sponsorom turnieju: firmom SEDKOMP, Elkom, pizzeriom Italia i Mario, F1 Komputery, Topaz, Urzędowi Miasta Siedlce i Radzie Rodziców KSPiG.

Patronat honorowy nad turniejem objęli Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski i Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski, patronat medialny sprawowały Katolickie Radio Podlasie i ?Echo Katolickie?.

Gospodarzem turnieju był Uczniowski Katolicki Klub Sportowy przy KSPiG. Organizacją mistrzostw zajął się p. Antoni Szczygieł (szkolny pedagog i opiekun szkolnych szachistów), rodzice:  Tomek Niedziółka, Ania i Tomek Tomaszewiczowie, Darek Gajewski, Eliza Lutostańska, Lilianna Konopka, Monika Leszczyńska, nauczyciele: Mariusz Troć, Piotr Nurzyński.
Dziękujemy!

Wyniki naszych reprezentantów miejsca 1-3:
klasa I-III
1. Gajewski Marcin
2. Trzyna Kamil
3. Tomaszewicz Mikołaj

klasa IV-VII
1. Strzelec Jakub
2. Konopka Marek
3. Goś Sebastian

gimnazjum
1. Niedziółka Jakub
2. Wójcik Krzysztof
3. Mróz Paweł

dziewczęta
1. Lutostańska Agata
2. Rucińska Marysia

dziewczęta I-III
1. Rucińska Marysia

Kobiety
1. Tomaszewicz Anna
2. Rucińska Anna

Męźczyźni
1. Troć Mariusz
2. Gajewski Dariusz
3. Tomaszewicz Tomasz

Szczegółowe wyniki z punktacją i dalszymi miejscami zawodników dostępne na chessarbiterze TUTAJ.