Udany tydzień naszych lekkoatletów

Poprzedni tydzień był znakomity w wykonaniu naszych lekkoatletów.
We wtorek (07.05.19) odbyły się Mistrzostwa  Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym dla klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentował zespół dziewcząt w składzie: Karolina Niedziółka, Maja Marczuk, Noemi Famulska, Anna Leszczyńska, Natalia Safiańczuk, Aleksandra Pióro. Oprócz siedleckich szkół do rywalizacji przystąpiły również szkoły z powiatu Sieleckiego Ziemskiego. W sumie o miano lekkoatletycznie najlepszej szkoły rywalizowało 20 zespołów. Każda zawodniczka musiała wystartować w czterech konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczka palantową i bieg na 600 m. Wyniki uzyskane w każdej konkurencji były przeliczane na punkty według tabel czwórbojowych i sumowane dla całej drużyny. Nasze dziewczęta spisały się znakomicie zajmując VI miejsce, a uznania dodaje im fakt, iż rywalizowały z zawodniczkami o rok starszymi od siebie.
W piątek 10.05.19 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce i do rywalizacji stanęli uczniowie z klas VII –VIII i gimnazjum. Tym razem każdy startował indywidualnie w jednej konkurencji i ewentualnie w sztafecie. Nasi zawodnicy wystartowali rewelacyjnie, każdy startujący przynajmniej raz plasował  się w pierwszej trójce.
Karolina Jastrzębska:     I miejsce w biegu na 100 m
Maciej Leszczyński:        I miejsce w biegu na 100 m
Aleksandra Marczuk:     II miejsce w biegu na 400 m
Kacper Leszczyński:        II miejsce w biegu na 300 m
Aleksandra Marczuk, Karolina Jastrzębska, Oliwia Bartoszewicz, Aleksandra Romanowska: II miejsce w sztafecie olimpijskiej (800, 400, 200, 100 m)
Bartoszewicz Oliwia:      III miejsce w rzucie oszczepem
Mateusz Leszczyński:    III miejsce w biegu na 100 m
Filip Wiensak, Kacper Leszczyński, Filip Zakrzewski, Maciej Leszczyński: III miejsce w sztafecie 4 x 100 m
Oliwier Kamiński:            III miejsce w pchnięciu kulą
Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji sportowej!!!