Świetlica

1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka,  w naszej szkole odbył  się  Dzień Włoski. Dzieci  miały możliwość pomodlenia się w tym języku. Czas na przerwach umilały włoskie przeboje, przy których można było tańczyć i bawić się.  Podczas zajęć na świetlicy szkolnej odbyła się wirtualna podróż do słonecznej Italii. Dzieci poznały różne ciekawostki o tym kraju, miały możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnej na temat geografii, historii i kultury Włoch. Tego dnia odbył się również konkurs na najładniejsza pizzę wykonaną z plasteliny.
Poczuliśmy już, że wiosna zbliża się małymi kroczkami. Dzieci robiły kolorowe bukiety wiosenne. 
Dzieci wykonywały piękne maski karnawałowe. Każdy mógł wyciąć sobie dowoly kształt maski, przyozdobić ją, a potem nałożyć na bal.
Dzieci podczas zajęć świetlicowych robiły walentynki. Stworzyliśmy piękne bukiety z serduszek:)
Świetlica zorganizowała Loterię Walentynkową. Każdy los kosztował 2 zł. Do wygrania były różne ciekawe rzeczy oraz słodycze. Dzieci bardzo zaangażowały się w zabawę. Niektórzy nawet kilkakrotnie podchodzili, aby wylosować coś ciekawego. 
Już po raz kolejny dzieci robiły na świetlicy aniołki. Pomimo, iż został pokazany wzór aniołka, każdy i tak wyszedł inny - i to jest właśnie piękne w pracach plastycznych uczniów. Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy:)
Dzieci, podczas zajęć świetlicowych wykonywały choinki z papieru. Początkowo praca wydawała się bardzo trudna, ale gdy tylko kartki, nożyczki i klej poszły w ruch wszystko było bardzo proste. Większość choinek została przyozdobiona brokatem.
Dzień Misia Pluszowego przypada 25 listopada. W tym roku świetlica szkolna zachęciła uczniów oddziału przedszkolnego oraz klas I-III do przyniesienia ze sobą do szkoły swoich ulubionych pluszaków. Dzieci tego dnia malowały wydrukowane wcześniej misie, czytane były bajki, w których miś odgrywał główną rolę oraz robione zdjęcia ze swoimi maskotkami. 
Podczas zajęć świetlicowych, dzieci wykonywały przepiękne aniołki z papieru. Niektórzy zrobili nawet kilka:)