Róża

Róża
Trzy ciekawe inicjatywy, nad którymi warto się zastanowić.

1. Róża różańcowa - modlitwa rodziców za dzieci
Idea narodziła się w 2001 roku. Małżonkowie/rodzice tworzą różę różańcową i codziennie modlą się 10-tką różańca w swoich domach. Każdy rodzic/rodzina przypisany/a jest do konkretnej tajemnicy, która co m-c jest zmieniana. Dlatego też liczba 20 małżeństw/rodziców, bo jest dwadzieścia tajemnic różańca. Zachęcam do spróbowania założenia takiej róży wśród swoich znajomych, parafii. Niestety to wymaga wysiłku i determinacji, aby znaleźć takie osoby. Zazwyczaj proces powstawania róży trwa 3-6 m-cy. Można spróbować od mniejszej liczby i tak stopniowo dołączać kolejne małżeństwa, czy poszczególnych rodziców. Obecnie ilość róż jest imponująca, bo wynosi ponad 600, czyli prawie 12 000 małżeństw/rodziców modlących się za 24 000 dzieci.
Raz do roku jest spotkanie danej róży połączone z Eucharystią. Więcej można przeczytać na stronie róży.
Od prawie roku jesteśmy w takiej róży. Nasza róża obrała sobie za patronkę św. Ritę (patronka małżeństw). Zaczynaliśmy z 15 małżeństwami, obecnie jest już 20 małżeństw i prawie 50 dzieci jest objętych naszą codzienna modlitwą. Część osób się zna, część nie, ale to nie wpływa na naszą modlitwę.

2. Grupa Modlitewnego Wsparcia naszej szkoły
Inicjatywa, która powinna być nam bardzo bliska. W tej szkole kształcą się nasze dzieci. Warto coś ofiarować, a największą wartością jest modlitwa. Stąd zachęcam, aby wypełnić deklarację i modlić się codziennie za szkołę wg swojej ulubionej modlitwy. Włączmy również dzieci w to dzieło, bo uczymy je w ten sposób również odpowiedzialności za szkołę i konsekwencji w realizacji postanowień. Więcej TUTAJ.
Z tego co wiem jest obecnie ok. 30 wypełnionych deklaracji, a  przecież nas wszystkich jest na pewno więcej niż 300 osób. Liczby same mówią.

3. Adopcja kapłana

Akcja rozpoczęła się w 2010 i jest dynamicznie rozwijającą się inicjatywą osób świeckich. Każdy z nas może adoptować kapłana, biskupa, kardynała. Adopcja polega na codziennej modlitwie za adoptowaną osobę na określony czas lub bezterminowo (tzn. do śmierci osoby adoptującej). Adopcja jest anonimowa, tzn. kapłan nie wie, kto go adoptował, chyba, że osoba adoptująca chce się ujawnić. Kapłan dostaje Kartę Adopcyjną, która jest dla niego pamiątką zobowiązania osoby adoptującej.
Więcej informacji oraz jak wysyłać zgłoszenie na stronie inicjatywy.
Dyrektor naszej szkoły ks. Paweł Siedlanowski został również adoptowany  w maju 2011 i  ma Kartę Adopcyjną.

Dodaj nowy komentarz

Refresh Type the characters you see in this picture. Wpisz znaki które widzisz na obrazku; jeśli nie możesz ich przeczytać, kliknij przycisk "Podgląd", zostanie wtedy wygenerowany nowy obrazek. Wielkość liter nie ma znaczenia.  Przełącz na weryfikację głosową.