Blogerzy

aniat

aniat

Mój blog będzie o sprawach, które gdzieś jakoś wpływają na rozwój mojego życia duchowego, małżeńskiego, rodzinnego i społecznego. Nie będę pisać o moich pasjach kinowo-czytelniczych, bo to wrzucam do strefy rodzica. Nie będę też pisać o zawodowych sprawach, bo nie każdy musi się fascynować strategiami, finansami, bankowością. Ale raz na jakiś czas podzielę się moim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania czasem, projektami, bo zdobyte kiedyś umiejętności istotnie ułatwiają życie w naszym domu. Moją pasją jest również wymyślać, kopiować i wdrażać inicjatywy, które budują i wzmacniają naszą chrześcijańską tożsamość. Czasem się udają, czasem są porażką, ale zawsze pamiętam słowa, aby nigdy, nigdy, nigdy nie poddawać się. I zachęcam, aby też o tym pamiętać i nie bać się.
Ania Tomaszewicz.

Rafal

Próbujemy "ugryźć" niedzielną Ewangelię

No proszę!
Jak dobrze, że tutaj jesteś. To kolejny dowód na to, że drzemie w Tobie niesamowity, różnorodny potencjał. Z pewnością wiesz już, że nosisz w sobie mnóstwo treści swojego życia, które składają się na całe piękno, bogactwo, wspaniałość i niepowtarzalność Twojej osoby. Ale posiadasz już o wiele więcej. Tak. W oczach Boga jesteś Jego ukochanym dzieckiem, kimś niesamowicie szczególnym. Drugiego takiego, jak TY, na świecie się nie znajdzie. Choćby najlepszy i najbardziej doświadczony agent przeszukiwał ziemię kawałek po kawałku... Jeśli już o tym wiesz, to nie zatrzymuj tego tylko dla siebie. Nie pozwól, aby były to tylko słowa, które słyszysz i czujesz jedynie Ty. Zechciej rozwijać tą wyjątkową godność dziecka Bożego, bo naprawdę jesteś wyjątkowy. I nie rozglądaj się wkoło siebie, bo tak właśnie jest! To o TOBIE mowa... :-)

...

Jesteśmy tak skonstruowani, że potrzebujemy pokarmu odpowiedniej wartości i dającego poczucie smaku, aby się prawidłowo rozwijać. Czasami zapominamy o tym, że tym pokarmem jest nie tylko codzienne jedzenie, ale również słowa, które słyszymy i wypowiadamy. To też różne myśli, obrazy i relacje z naszym otoczeniem. Tak. To wszystko ma niewątpliwie tak samo ważny wpływ na nasz rozwój.

...

Dlatego korzystając z możliwości karmienia się wartościowym i niesamowicie smacznym pokarmem, jakim jest Słowo samego Boga, naszego Ojca, zapraszamy Cię do wspólnych rozmyślań nad tekstami Ewangelii. Zachęcamy do chwili odpoczynku, chwili zatrzymania w wirze codziennych obowiązków, wytchnienia i relaksu przy Słowie Bożym. Chcemy, aby to nasze wspólne kilka chwil było skierowane w stronę próby odczytania i zrozumienia woli Bożej względem nas. Aby miało to głębszy sens postaramy się również skłaniać do podejmowania wysiłku, który byłby próbą odpowiedzi na to pełne miłości i troski o nas Słowo Boga.

...

Pomysł taki dała Ania Tomaszewicz, która zapala wszystkich swoją chęcią głębszego poznania Jezusa Chrystusa i Jego nauki. No i oczywiście naśladowania Go. Pomysł powstał z pragnienia wielu rodzin, które chcą karmić się pełnym wartości i sensu pokarmem.

...

Nasze starania będą zmierzać do tego, aby z niedzielnego Stołu Słowa Bożego karmić się mogli wszyscy, zwłaszcza dzieci. Mamy na uwadze przede wszystkim to, że to od rodziców zależy najwięcej, jak podadzą to Słowo swoim dzieciom. To Wasze dzieci może już wkrótce będą decydować o ważnych sprawach w naszym życiu. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby wspólnym wysiłkiem pokazać im tę właściwą drogę, na której karmić się będą smakowitym pokarmem Miłości oraz prawdziwych wartości.

...

Myślisz, że to wszystko nie jest możliwe? Przekonaj się!

---

xps

Rzeczy stare i nowe

Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!
Świat pędzi naprzód! To, co jeszcze dziesięć lat temu wydawał się nierelane, dziś jest normą. Nie możemy zostawać z tyłu. Używając metaforyki biblijnej należałoby powiedzieć, że mądrość (kierowania, wychowywania, uczenia, tworzenia struktur informacyjnych, tworzenia platformy wymiany myśli, sposobów budowania wspólnoty etc.) polega na wydobywaniu ze skarbca rzeczy starych i nowych.

To jest jeden z powodów pojawienia się na naszym szkolnym portalu nowej zakładki pt. BLOGOSFERA. Strona internetowa szkoły cieszy się ogromnym Państwa zainteresowaniem. Notujemy po kilka tysięcy wejść tygodniowo. Aktualizowana, wzbogacana o nowe treści, galerie, filmy tworzy witrualną platfomę spotkania. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób: naszego informatyka Łukasza, nauczycieli, rodziców. Dziękuję Wam za to!

Dziś rusza blog. Mam nadzieję, że dołączą do mnie inni, do czego bardzo zachęcam. Żyjemy w świecie, w którym dużo się dzieje - rzeczy dobrych i złych, takich, które można było przewidzieć, ale też zupełnie zaskakujących. Jak ktoś powiedział: warto rozmawiać! Przez to stajemy się mądrzejsi i lepsi.

Pozdrawiam i zapraszam!

ks. Paweł Siedlanowski, dyrektor szkół